Yurt Dışına Evcil Hayvan Götürmek : Bahreyn Yolcusu Luffy

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Asena dedi ki:

  Merhabalar biz seneye Bahreyne taşınacağız ancak benim küçük ırk bir cavalier king charles ım var 6 -7 kg civarında. Daha önce hiç kargoyla uçuş yapmadı açıkçası bizde çok korkuyoruz kargoda rahatsızlanır diye çünkü çok hassas bir köpek. Bugüne kadar asla ama asla kargoyla uçurmayı düşünmedik ama şimdi mecburuz sanırım. Kargo ne kadar güvenli, nasıl onun için en güvenli hale getirebiliriz o ortamı? Ya da yanımızda götürmenin hiçbir yolu yok mudur?

  • kurumsalturist dedi ki:

   Merhaba. Bildiğim kadarıyla yanınıza almanız mümkün değil maalesef. Kargoya vermek dışında çözüm yok. Eğer kafes eğitimi verirseniz daha rahat bir yolculuk yapacağını tahmin ediyorum. Kafesi, korkacağı bir yer olmaktan çıkartıp güvenli alanı haline getirmek gerekiyor. Hayvanın korkması dışında benim gözüme çarpan güvensiz bir ortam olmadı. Bahsettiğim firmalarla süreç çok profesyonel ilerledi. Bizim köpeğimiz de eve geldiğinde biraz korkmuş gibiydi, ilk gün asansöre binerken filan tedirgin oldu fakat ertesi güne eski haline döndü. Umarım sorunsuz bir şekilde taşınırsınız.

 2. Zehranur güçmen dedi ki:

  2017 haziran ayında Dcargo ile bizde kedimizi Bahreyn e getirdik. Bahreyn in prosedürlerini çözmek cidden çok sıkıntılı bir süreçti. Kişisel başvurularımızın hepsi (Thy -gulf air) red yiyor ama sebebi söylenmiyordu. İnternette o dönem bulduğum tek bilgi Bahreyn uçuşlarda yolcu yanında evcil hayvan kabul etmediği olmuştu. Otomatik olarak pegasus kargo da evcil hayvan taşımadığı için eleniyordu. Ama diğer firmalardan neden red yediğimizi öğrenemediğimizden delirmiştik. Baya uğraştığım ve stres olduğum bir dönemdi. Öyle ki götüremememin sebebi acaba başına bir şey gelecek ve ona bişe olmamasj için mi böyle oluyor diye düşünüp , strese girdiğim oldu.. en son olarak dcargoyla iletişime geçtik.. tam katar krizinden bir hafta sonraydı uçuşu ve katar aktarmalı çok daha uzun bir yolculuk süresi olacakken Bahreyn kapılarını Katar a kapatınca bizimde uçuşumuz değişip direkt Bahreyn e geldi. Yaklaşık 13 saatlik bir macera oldu kedimiz için ama malesef bir süre psikolojisi bozuldu.kargo bedeli de kedimız yaklaşık 5 kg olduğundan 800 dolar tutmuştu. Sizin yazdığınız bu yazılar gerçekten çok önemli. Sizde ve bende zamanında buraya taşınırken ilk baktığımız yer internet ve hiçbir bilgi bulamıyorduk. Şimdi taşınacak olan kişiler için bu bilgiler çok önemli. Çok güzel birşey yapıyorsunuz. Tebrik ederim.

  • kurumsalturist dedi ki:

   Çektiğiniz sıkıntıyı çok iyi anlıyorum, çok yakın zamanlarda benzer şeyler yaşamışız. Hatta Dcargo “Bahreyn’e kedi taşıdık.” diye bahsederken sizden bahsediyordu sanırım 🙂 Elimden geldiği kadar her şeyi anlatmaya çalışıyorum. Birilerinin işine yarıyorsa ne mutlu bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir