Dubai Gezi Rehberi

Kaderde Dubai Gezi Rehberi yazmak da varmış 🙂 Sırf Bahreyn'e yakınlığından ötürü gitmiş olmak için gittiğim, 5 günün sonunda "Her yeri tam gezemedim, kışın tekrar geleyim." dediğim kapı komşumuz Dubai'yi neden sevdiğimi Dubai'de Sevdiğim 7 Özellik» yazısında anlatmıştım. Bu yazıda da zaten gitmeyi kafasına koymuş olanlara Dubai seyahati ile ilgili ihtiyaç duyulacak temel bilgileri sıralamaya çalıştım.

Şeffaflık önemli! Bu yazı bazı işbirliği linkleri içermektedir. Paylaşımlarım hoşunuza gider ve bana destek olmak isterseniz linkler üzerinden yapacağınız herhangi bir rezervasyonla, hiçbir ekstra ücret ödemeden ufak bir komisyon almamı sağlayabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler. 

Dubai Hakkında Genel Bilgiler / Dubai Gezi Rehberi

- Dubai Nerede? Arap Yarımadası'nda Basra Körfezi kıyısında bulunan Dubai aslında ne bir şehir, ne de bir ülke; Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı 7 emirlikten en kalabalık nüfusa sahip olanı fakat biz kendisinden Dubai Şehri olarak bahsetmeye devam edeceğiz. BAE'nin başkenti ve yüzölçümü bakımından en büyük emirliği ise Abu Dhabi. Emirlik ve kültürü hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Gitmeden Önce Dubai Hakkında Bilinmesi Gerekenler» yazısına göz atabilirsiniz.

- Dubai'nin resmi dili Arapça olmasına rağmen yaşayanların %85'i yabancı uyruklu olduğu için ağırlıklı olarak konuşulan dil İngilizce. Seyahate gittiğinizde de Arapça konuşan çok fazla kişi görmeyeceksiniz.

- Dubai saati Türkiye'den bir saat ileride.

- Dubai'de kullanılan para birimi Emirati Dirhemi, kısaca AED veya Dhs diye yazılıyor. Dolar karşısındaki değeri sabit ve 1 USD = 3,67 AED. Ocak 2019 itibariyle ise 1 AED=1,44 TL. Yanınızda götüreceğiniz döviz olarak doları tercih ederseniz, döviz bürolarında en yüksek oranla dirheme çevirtebilirsiniz. Döviz bürolarının oranları genelde birbirine yakındır, kazıklanma konusunda endişelenmenize gerek yok. Yine de en yüksek olanları alacağınız firmaları sıralayayım: Al Ansari, Al Ghurair, Al Rostamani, Al Fardan, UAE, Sharaf.

Bu konu ile alakalı bahsetmek istediğim başka bir durum daha var; biz seyahat için ayırdığımız dövizi yanımıza almayı unuttuğumuz için tabiri caizse beş parasız vardık Dubai'ye. Bankadan para çekemediğimiz takdirde çok büyük sorun yaşayacağımızı düşünmüktük ama yersiz bir korkuya kapılmışız çünkü toplu taşımada kullanılan ulaşım biletleri dahil olmak üzere, her şeyi kredi kartı ile ödeme yaparak alabildik. Kredi kartınız varsa hiç döviz bozdurmadan bile Dubai'de hayatta kalabilirsiniz. Kartınızdan çekim yapılırken "Dolar mı, dirhem mi?" diye soracaklar. Dirhem kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

Dubai Vizesi / Dubai Gezi Rehberi

Dubai vize istiyor mu? Evet, Dubai umuma mahsus pasaport sahiplerinden vize istiyor ve kapıda vize uygulaması yok. Seyahat öncesinde, alacağınız vize türüne göre başvuru yapıp gelmeniz lazım. Uçak biletinizi aldığınız firma aracılığı ile online vize başvurusu yapabilirsiniz. Firma bazında başvuru yapacağınız adresleri aşağıda listeledim. Hangi firmadan bilet aldıysanız onun üzerine tıklayıp belirtilen adımları takip etmeniz yeterli. Başvurudan sonra yaklaşık 72 saat içinde vize çıkıyor. Vizenizin çıktısını yanınıza almayı unutmayın.

♦ Emirates

♦ Air Arabia

♦ Türk Hava Yolları

♦ Pegasus

♦ Fly Dubai

♦ Etihad Airways

Eğer GCC'de oturma izniniz varsa izlemeniz gereken yol daha farklı ve kolay. BAE'nin resmi sitesinden direkt başvuru yaparak 1 saat içinde vizenizi alabilirsiniz. Başvuru adresi için tıklayınız. Buraya tıklayıp işlem yapmaya başlamadan önce siteye kayıt olmanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan adımları doldurmalısınız. Sinir krizi geçirmeden vesikalık fotoğrafınızı sisteme kabul ettirmeyi başarırsanız işlem bitiminde çıkan ekranda kredi kartı ile vize ücretini ödedikten sonra işlem tamamlanıyor. Bilgilendirme sayfasında vize ücreti için 200 AED yazmasına kanmayın. Üzerine ilavelerle birlikte toplam 254 AED ($69) ödeme yapacaksınız.

Dubai'ye En Ucuz Nasıl Gidilir? / Dubai Gezi Rehberi

Vize bölümünde bahsettiğim hava yolu firmalarının hepsinde İstanbul'dan Dubai'ye direkt uçuş bulabilirsiniz; Air Arabia hariç. Air Arabia'nın merkezi Şarika olduğu için tüm uçuşları bu emirlikten düzenleniyor. İşin güzel tarafı hem bilet fiyatları diğer firmalara göre çok daha uygun oluyor hem de artık İzmir, Trabzon, Bodrum ve Antalya'dan da direkt uçuşları bulunuyor. Şarika'dan Dubai'ye gidiş ise araba ile 40 dakika. Ayrıca belli saatlerde Air Arabia'nın Şarika Havaalanı'ndan Dubai'ye giden, ücreti 20 AED/$ 5.4 olan otobüsleri kalkıyor.

Dubai'de Ulaşım ve Araba Kiralamak / Dubai Gezi Rehberi

Dubai'de oldukça geniş çaplı bir toplu ulaşım ağı mevcut. NOL Card alarak metro, otobüs ve tramvayları kullabilirsiniz. Ayrıca Dubia Creek'teki abralar da oldukça yaygın. Hem araba kiraları hem de benzin fiyatları daha makul olduğu için araba kiralamak da değerlendirilebilir. Ulaşım ile ilgili daha fazla bilgiyi ve "Havaalanından şehir merkezine nasıl gidilir?" gibi soruların cevabını Dubai'de Ulaşım: Toplu Taşıma Detayları ve Araba Kiralamak» yazısında bulabilirsiniz.

Simcard ve Internet / Dubai Gezi Rehberi

Dubai'de lokal bir hat almak isteyen turistler, yaygın olarak kullanılan Etisalat veya Du'yu tercih ediyor. Dönemsel olarak içerikleri değişiklik göstermekle beraber, turistlerin avantajına olacak şekilde düzenlenmiş kampanyalı paketleri bulmanız mümkün. Örneğin bizim gittiğimiz dönemde Etisalat'ta, ilk defa kullanacaklar için tek seferli 100 AED Careem indirimi mevcuttu. (Bahreyn'de de Careem kullandığımız için kampanyadan faydalanamayacaktık. O nedenle bizim için avantajlı olmadı. Fakat özellikle taksi kullanarak hareket etmeyi düşünenler için son derece kullanışlı.) Ayrıca çöl safarisi, eğlence parklarına giriş vb. aktiviteler için günlük "1 alana 1 bedava" teklifleri sunuyordu. 1 GB interneti bulunan 14 günlük hat ve paket fiyatı 100 AED idi.

Dubai'de hat satın almadan seyahatinizi tamamlamak keyfinize kalmış bir durum. Otel ve AVM'lerde ücretsiz internet bulma şansınız var. Aslında metrolar da dahil olmak üzere pek çok yerde ücretsiz wi-fi bulunuyor fakat sadece lokal hat sahiplerinin faydalanabileceği bir altyapısı var. Mümkün mertebe toplu taşıma kullansam da Temmuz sıcağında zaman zaman Uber çağırmak istediğim durumlarda internete ihtiyaç duydum. Tüm şartları göz önüne alınca, Turkcell'in Birleşik Arap Emirlikleri'ne özel kampanyasını kullanmak bana daha avantajlı geldiği için lokal hat satın almadım. Onun yerine BAE'de geçerli, aylık 8 GB internet içeren 149 TL'lik paketi tercih ettim çünkü gittiğimiz dönemde kur çok yüksekti ve 100 AED'lik paket, 149 TL' den daha pahalıya geliyordu.

Dubai'de Konaklama / Dubai Gezi Rehberi

"Dubai'de nerede kalınır?" sorusunun cevabını etkileyecek pek çok faktör var. Elbette ayırdığınız bütçe, konfor arayışınız ve seyahat tipiniz bunların başında ama tercih edeceğiniz ulaşım yöntemi de elinizdeki otel alternatiflerini değerlendirirken önemli bir kriter olabilir. Eğer araba kiralayıp gezme niyetiniz varsa toplu taşımaya daha uzak ama daha ekonomik bir otel avantajlı olurken, arabasız hareket edecekseniz metroya en yakın oteli düşünebilirsiniz; araba kirasına vereceğiniz parayı konaklamaya ilave etmek veya tam tersini yapmak size kalmış. Gelelim Dubai'de otel seçebileceğiniz bölgelere:

1- Deira ve Dubai Creek

Dubai'de ekonomik bir konaklama alternatifi arıyorsanız bakacağınız bölge "Old Dubai" olarak da adlandırılan Deira ve Dubai Creek çevresi. Işıltılı gökdelenlerle çevrelendiğiniz şehir merkezi görüntüsünü bir kenara bırakın; Deira bölgesi çeşitli soukları ile bizim Eminönü'nü anımsatan, Asyalı ve Ortadoğulu göçmenlerin bolca görüldüğü ve modern Dubai standartlarından biraz uzak bir yer. Dar sokakları ve esnafın oluşturduğu yoğun trafik sebebiyle arabalı turistler için çok rahat bir seçenek olduğunu söylemek zor. Otantik havası görülmeye değer olsa da konaklama için herkesin zevkine uymayabilir. Kadınların bu bölgede daha mütevazi kıyafet giymelerinin uygun olacağını da göz önüne almalısınız. Hem Dubai'nin oryantal havasının içinde olmak hem de butik bir mekanda konaklamak isterseniz Al Fahidi civarına bakabilirsiniz. Elbette, uluslararası lüks otel zincirlerini de bu civarda bulmak mümkün. Otel alternatiflerini incelemek için tıklayınız» (işbirliği linki)

2 - Downtown

Dünyanın en yüksek binasına yakın olmayı istiyorsanız Downtown'daki otelleri değerlendirebilirsiniz. Burj Khalifa ve Dubai Mall gibi şehrin en turistik noktalarını içinde barındıran Downtown bölgesindeki otel seçenekleri bütçe dostu olmasa da Dubai'deki tüm oteller gibi fiyatının üstünde bir performans sergiliyor. Carlton Downtown ve Rove Downtown bölgenin en çok tercih edilen iki oteli. Bu civardaki otel alternatifleri de bu linkte» (işbirliği linki)

3 - Al Barsha

Al Barsha bölgesi hem expatların yaşadığı apartmanlara hem de nispeten bütçeyi yormayacak otellere ev sahipliği yapan bir bölge. Buradaki otellerin pek çoğu metro ve otobüs hattına yakın. Hem sahile hem de diğer turistik noktalara eşit mesafede olması dolayısıyla bence en tercih edilesi bölge.

Biz de konaklamamızı Al Barsha bölgesinde bulunan Dusit D2 Kenz Hotel'de yaptık. Temmuz ayı olmasına rağmen otelden metroya yürümem hiç sıkıntı olmadı çünkü ulaşmak sadece 1 dakika. Terasındaki havuzu için beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım ama ilk günün sabahında seyahat defterime aynen şunu yazmışım: "Kahvaltısı muhteşem!" Otel arayışında olanlara kesinlikle önerebileceğim Dusit D2 Kenz'i incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız» (işbirliği linki)

4 - Dubai Marina ve JBR Walk

Bana "Dubai'de yaşamak da güzel olurdu." hissini yaşatan yer Dubai Marina oldu. Özellikle akşam parıltısı göz kamaştıran bölgede hem lüks otelleri hem de rezidansları bulmak mümkün. Gece hayatına daha yakın olma niyetindeyseniz Marina civarında konakladığınıza pişmaz olmazsınız. Otel yerine kiralık ev alternatifini düşünenlerin de beklentilerini boş çıkarmaz. Gördüğüm kadarıyla tek dezavantajı akşam saatinde yoğun bir trafiğinin olması. (İstanbul "yoğun"u değil tabii ki, Dubai "yoğun"u.)

Marina'nın hemen ilerisinde bulunan JBR Walk'ta da gün boyu enerji hiç düşmüyor. Şık restaurant ve barların yanısıra plaja olan yakınlığı sebebiyle şehrin gözdelerinden birisi. Sahil odaklı bir seyahat planı yapıyorsanız buradaki otelleri de incelemelisiniz, linki burada» (işbirliği linki)

Dubai'ye Ne Zaman Gidilir? / Dubai Gezi Rehberi

Dubai, çöl ikliminin hakim olduğu bir yer olduğu için tüm turistik aktivileri keyif alarak yapıp şehrin tadına doyasıya varmak adına Ekim ve Nisan ayları arası en ideal zaman olarak gösteriliyor. Daha önce yazdığım pek çok destinasyon gibi Dubai'de de sizi şaşırtmayacağım ve en alakasız zaman olan Temmuz ayında gittiğimi yineleyeceğim (çünkü ucuzcuyuz :)) Dubai Gezilecek Yerler yazısında neleri yapıp neleri yapamadığımı detaylı bir şekilde anlatacağım fakat özellikle alışveriş odaklı ve bütçe dostu bir seyahat düşünenler için en doğru zamanın Temmuz-Ağustos ayı olduğunu söyleyebilirim. Düşük sezon demek ucuz otel, ucuz uçuk bileti ve sonu gelmeyen kampanyalar demek.

Yüksek sezonda yani kış mevsiminde gittiğiniz zaman ideal hava koşullarını yakalayacağınızın garantisi olmadığını unutmamalısınız. Kuzeyden esen rüzgarla birlikte bu bölgede de soğuk havalar yaşanıyor. Özellikle şiddetli bir kum fırtınasına denk gelirseniz zamanınızın büyük çoğunluğunu kapalı alanda geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

Dubai'de Güvenlik / Dubai Gezi Rehberi

Birleşik Arap Emirlikleri, dünyadaki suç oranı en düşük ülkelerden birisi. Bahreyn için de sık sık dile getiriyorum; Körfez ülkelerinde kapı kilitleme alışkanlığı bile yok. O nedenle hırsızlık konusunda gönül rahatlığıyla hareket edebileceğiniz bir lokasyon. Yine de her türlü insanın orada bulunabileceğini unutmayın ve kafelerde herkesin yaptığını yapıp çantanızı, cüzdanınızı uluorta bırakmayın.

Uğur, iş sebebiyle Dubai'de bulunduğu için gündüzleri tek başıma dolaşmak durumunda kaldım; Old Dubai bölgesinde Tahtakale'den hallice ara sokakları yalnız gezdim. Esnafın kadın turiste baskısı biraz fazla ama aşırı rahatsız edici değil. Giydiğiniz kıyafete dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Tek başına seyahat eden kadınların zorluk yaşayacağı bir durum görmedim.

Dubai'de Ne Giyilir? / Dubai Gezi Rehberi

Kadın turist olarak Dubai'de kıyafet kurallarını kafanıza takmadan önce kapalı alanlardaki aşırı klima kullanımını göz önüne almanızı öneririm. Mevsim ne olursa olsun daima yanınızda sizi sıcak tutacak bir ceket (şal yeterli değil) bulundurun. Havaalanı, AVM, otel, otobüs...aklınıza gelecek her yerde sıcaklığı 16 dereceye mi sabitliyorlar, ne yapıyorlar bilmiyorum ama ölçüsüz bir soğukluk hakim.

Onun dışında Dubai'de merkezi yerlerde İSTEDİĞİNİZ kıyafeti giyebilirsiniz. Her ne kadar bazı bloglarda dikkat edilmesi tavsiye edilse de, AVM veya müze gibi bazı yerlerde uyarı tabelaları bulunsa da kimsenin kafasına taktığı yok gibi. Şort, mini etek, crop top...her şeyi giymeniz mümkün. Dikkat etmek isteyebileceğiniz yerler de şu şekilde;

- Old Dubai bölgesinde, özellikle souk larda Ortadoğulu esnaf sayısı çok fazla. Tek başıma olduğum için olası sorunları en aza indirmek adına burayı gezerken kısa kollu t-shirt ve altıma uzun bir şeyler giymeyi tercih ettim ve ortamı görünce kararımdan pişman olmadım. Fakat kalabalık gruplar halinde gezenler içinde askılı bluz veya şort giyen kadınlar da vardı ve herkes halinden memnun gibiydi.

- Dubai Frame, hiç beklemediğim kadar lokali ağırlayan bir noktaydı ve bilet satışı yapılan yerde kıyafet konusuna dikkat edilmesi yönünde tabela vardı. Kimse kıyafetime laf etmemiş olsa da ortamdaki en dekolte giyinen ben olduğum için biraz rahatsızlık hissettim.

- Şarika, Dubai'nin aksine hala katı şeriat kurallarının geçerli olduğu bir Emirlik. Şarika'ya giden yol üstünde bulunan Last Exit'te hiç turist yoktu ve tüm kadınlar peçeliydi. Girişte kıyafet konusunda uyarı tabelası vardı; kolsuz ve şortla gezdiğimi gören güvenlik hiçbir uyarıda bulunmadı ama burada da diğer insanlardan ötürü biraz tedirginlik hissettim.

Dubai'de Alışveriş / Dubai Gezi Rehberi

Türk Lirası değer kaybettikçe Dubai'den alışveriş yapmak eski cazibesini yitirse de buraya gelirken valizinizin hatrı sayılır bir kısmını boş bırakmanızda fayda var. Dünyanın en büyük ve konsept AVM'lerinin içinde bulunan sayısız markanın yanısıra pazarlık yeteneğinizi konuşturarak souklardan uygun fiyata mücevher, baharat ve tekstil ürünü satın almanız mümkün. Alışveriş odaklı bir seyahat planı yapıyorsanız değerlendirebileceğiniz 2 dönem var; Ocak-Şubat zamanına denk gelen Dubai Shopping Festival ve Temmuz-Ağustos zamanına denk gelen Dubai Summer Surprises. Elektronik eşyalar ve kıyafetler bu dönemde oldukça indirimli satışa çıkıyor.

Peki, Dubai'den ne alınır? Yöreye özgü hediyelik bir şeyler almayı düşünüyorsanız deve sütlü çikolata ve hurma en güzel seçeneklerden. Tütsü yakmayı sevenler için oud almalarını tavsiye edebilirim. Fakat orijinal oud parçaları çok pahalı ve hazır tütsü gibi yakması kolay değil; özel bir kaba ve yanmayı besleyecek közlere ihtiyacı var. Kokusu hoşunuza gidiyorsa -ben nefret ediyorum mesela- Alkolsuz Arap parfümü (bizdeki adıyla Hacı Yağı) alabilirsiniz.

AVM'de vakit geçirmekten çok hoşlanmadığım için mall mall gezip öneri verecek kıvama gelemedim ama kişisel favorilerimi paylaşmadan edemeyeceğim: Ucuz elektronik alışverişi için Sharaf DG (Bölgenin Teknosa'sı gibi) ve ucuz giyim için Türkiye'de bulunmayan Forever 21. (Berlin mağazası dudağımı uçuklatmıştı ama Dubai'deki gayet makul fiyatlı.)

Son Tavsiyeler / Dubai Gezi Rehberi

- Dubai'de tüm prizler İngiliz tipi üç girişli. O nedenle yanınızda priz dönüştürücüsü bulundurmalısınız.

- Bir zamanlar komün halinde İstanbul'un tüm sushi restauranlarına, masajcılarına, lazer epilasyoncularına gitmemizi sağlayan fırsat sitelerini hatırlıyor musunuz? Onlar Dubai'de hala aktif ve bütçe dostu inanılmaz kampanyalar sunuyor. İçlerinde en popüler ve güvenilir olanları Groupon ve Cobone. Bir yere bilet almadan önce veya bir akşam yemeği organizasyonu yaparken mutlaka ama mutlaka bu sitelerdeki kampanyaları araştırın.

- İndirimli fiyatlardan faydalanmanızı sağlayacak diğer bir platform da Entertainer. Tüm Körfez ülkeleri dahil olmak üzere 15 farklı ülkede kullanılabilen bu uygulama şöyle çalışıyor: Telefonunuza yükledikten sonra belli bir paket fiyatı seçerek ödeme yapıyorsunuz ve karşılığında üye olan restaurant, mağaza veya aktiviteden 1 alana 1 bedava veya belli oranda indirim kazanabiliyorsunuz. Biz Bahreyn'de kullandığımız için Dubai'ye ayrıca para ödemek istemedik ama siz indirip ücretsiz deneme döneminden faydalanabilirsiniz.

- Gitmeden Önce Dubai Hakkında Bilinmesi Gerekenler» yazısında da bahsettiğim üzere fotoğraf çekerken dikkatli olmanızda fayda var. Bir Emirati'yi kadraja alırken sorun yaşamamak için iznini istemeniz iyi olur.

- Birleşik Arap Emirlikleri için Duty Free'de 400 sigara/500 gr tütün ve 4 litre şarap/alkollü içecek veya 2 kasa bira alma hakkınız var.

- BAE gümrüğünden geçerken sorunla karşılaşmamak için bazı kısıtlamalardan haberdar olmanız gerekli. Örneğin psikotropik ilaçların sokulması yasak. Eğer düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa, yanınızda Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı bir yazı bulundurmanız gerekiyor.

"Dubai Gezi Rehberi" yazısı hoşunuza gittiyse Dubai ile ilgili yazıları okumak için tıklayın.  Diğer yazılardan güncel olarak haberdar olmak için sayfanın altında bulunan formu doldurarak e-posta grubuna abone olabilir veya sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz.

11 comments on “Dubai Gezi Rehberi

 1. Bir şey sormak istiyorum. Dubai’de hat almadan telefonda şebeke gözükmesi, etisalat veya du yazması mümkün mü. Yani hat almadığımızda Türkiye gibi şebeke kısmı sıfır olarak mı görünüyor? Özellikle gidip hat almadan şebeke/şebeke adı gözüküyor mu?

 2. Süper bir yazı olmuş çok teşekkürler elinize sağlık inşallah Ocak sonu gideceğiz. Yazınız çok faydalı olacak
  İnstagram da bulamadım @kurumsalturist olarak farklı bir kullanıcı adı mı var?,
  İyi günler

  1. Yorumunuza çok sevindim, umarım harika bir seyahat olur sizin için. @kurumsalturist Instagram hesabımı geçici olarak kapattım. Ne zaman geri açarım, henüz ben de bilmiyorum 🙂

 3. Yazınız çok faydalı olmuş, elinize sağlık 🙂 Ben konaklama şartlarıyla ilgili bir soru sormak istiyorum. Bir kadın ve erkek aynı odada konaklayabiliyor mu? Oteller mutlaka evlilik cüzdanı soruyor mu?

  1. Çok teşekkürler. Merkezi yerlerdeki oteller sormuyormuş. Pasaportta farklı soyadı olan çiftler, sorulması halinde “Eşimin soyadını kullanmıyorum.” diye açıklama yaptıkları için genel olarak sorun çıkmıyor diye biliyorum.

 4. Agustos 13 oradayım ..verdiğiniz bilgiler çok yararlı oldu.. teşekkürler..Sadece bir sorum olacaktı telefon hattını hangi tür dükkanlardan alıyoruz..

  1. Turist paketi için havaalanındaki Etisalat veya Du kiosklarını kullanabilirsiniz veya şehirde AVM içinde vs kendi mağazalarına bakabilirsiniz. Ucuz simcard almak içinse Al Fahidi metro durağında içince karşınıza çıkan caddede satan bir sürü dükkan var. Direkt görürsünüz.

 5. Telefon hattı için ekleme yapayım havalimanında turist paketi 100 aed. Ama şehirde du satan dükkanlarda hat 10 aed . Günlük facebook watsupp sosyal paket yapıyorsunuz 5 aed.
  Union metro durağı karşısındaki DAY TO DAY ve onun yanındaki GATE mağazaları alışveriş hediyelik vs için en uygun fiyatlı seçenektir

 6. İki hafta sonra gideceğim Dubai seyahatim için [low cost seyahat 😉 ] çok faydalı bilgiler edindim.
  Fiyatlarla beraber, detaylarla beraber harikaydı, teşekkürler emeğiniz için.
  1 Martta oradayım inşallah. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.